Sposób działania

Nasza tradycja sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, jednak firma handlowa pod nazwą VEGEX została założona w 2003 roku jako odpowiedź na rosnące potrzeby handlowe naszych Klientów.

Wspomnienia tuneli foliowych są miłe, jednak nowoczesna produkcja na dużą skalę, którą zajmujemy się obecnie, prowadzona jest w wysoko wyspecjalizowanych nowoczesnych obiektach szklarniowych wyposażonych w szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym i dobrze zorganizowanym systemem zarządzania, który umożliwia obsługę dużych, profesjonalnych partnerów takich jak np. Tesco. Proces sortowania, pakownia oraz wysyłki gotowego produktu do Klienta odbywa się w nowoczesnych obiektach magazynowych,

wyposażonych w szereg najnowszych urządzeń kontrolno – pomiarowych. Przede wszystkim jednak odbywa się przy udziale wyszkolonych pracowników, specjalizujących się w kontroli jakości świeżych owoców i warzyw. To oni – obok produktu – są naszą dumą.

W 2011 roku poszerzyliśmy naszą działalność o uprawę borówki amerykańskiej, która stała się bardzo popularna na polskim rynku. To nowa gałąź produkcji, z której jesteśmy bardzo dumni.

Idąc za nowoczesnymi trendami, wprowadziliśmy także ofertę pomidorów i borówek liofilizowanych. To innowacyjna metoda przetwarzania warzyw i owoców, która pozwala zachować prawie wszystkie właściwości odżywcze przy wygodnym, bo zupełnie suchym sposobie przechowywania produktu.

Certyfikaty

Jesteśmy również członkiem SEDEX, co w praktyce oznacza, że nasza polityka kadrowa podlega również kontroli przez niezależne jednostki i musi być prowadzona na sprawiedliwych i przejrzystych zasadach.