WALKA ZE SZKODNIKAMI

przez żywe oraganizmy Encarsia formosa, Macrolophus

NATURALNE ZAPYLANIE

dzięki pracy trzmieli

ODPORNE POMIDORY

dzięki odpowiedniej selekcji odmian

WOLNE OD GMO

dzięki naszej konsekwencji

Kontrola jakości

Cały proces technologiczny w naszej firmie poddany jest szczegółowym oraz bardzo rygorystycznym reżimom kontroli jakości. Dotyczy to zarówno procesu uprawy pomidora w szklarni, jego obróbki, pielęgnacji, zbioru, ale także wszystkich działań podejmowanych w magazynach, sortowni oraz pakowni. W ramach kontroli jakości przeprowadzany jest codzienny monitoring i pomiary wskaźników Ph, EC, temperatury, wilgotności oraz szeregu innych parametrów pozwalających na prawidłowy rozwój naszych roślin.

Proces sortowania, pakowania oraz wysyłki gotowego produktu do Klienta wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowanych pracowników. Kontrola jakości odbywa się w nowoczesnych obiektach magazynowych, wyposażonych w szereg nowoczesnych urządzeń kontrolno – pomiarowych. Zastosowanie mają miedzy innymi elektroniczne twardościomierze, termometry, penetrometry czy refraktometry.

Ekologia

Uprawa pomidora odbywa się przy zachowaniu zasad równowagi i różnorodności ekologicznej pozwalającej minimalnie ingerować w naturalny ekosystem otaczający szklarnie.

Racjonalna gospodarka wodna

przez oszczędność i planowanie

Efektywne wykorzystanie energii

przez 2 nowoczesne kotły gazowe o mocy 6 MW

Dbałość o zasoby naturalne

przez stosowanie ekologicznych rozwiązań

Doświadczenie

Firma Vegex działa formalnie od 2003r., jednak korzenie naszej działalności sięgają znaczenie wcześniej. Od pokoleń nasza rodzina zajmowała się uprawą warzyw, a w szczególności pomidorów. Począwszy od upraw w tunelach foliowych, poprzez szklarnie typu „ukraińskiego”, aż po obecnie działające w naszym gospodarstwie nowoczesne szklarnie, wyposażone w innowacyjne rozwiązania technologiczne. Dzięki temu, że doświadczenie zbieraliśmy przez kilka

pokoleń, możemy poszczycić się wiedzą i doświadczeniem, które dają nam przewagę w produkcji pomidorów.

Wszystkie działania opieramy na solidnych podstawach szkoleniowych oraz edukacyjnych. Bierzemy udział w procesach walidacyjnych organizowanych przez naszych odbiorców, dając tym samym rękojmię odpowiedniego poziomu jakości.